22. 9. 2019 23:03 / svátek má Darina, zítra Berta
  • Honza Musil
  • Honza Musil
  • Honza Musil
  • Honza Musil
  • Honza Musil
  • Honza Musil
  • Honza Musil
  • Honza Musil
  • Honza Musil
  • Honza Musil

Pár dní před koncertem padla definitivně jako předskokanka současná americká pecka Lady Gaga. Je pravdou, že lístky na koncert skupiny Pussycat Dolls jsme si koupili jen kvůli ní. A tak jsem přemýšlel, komu vstupenky prodat nebo dokonce dát. Nakonec dny nějak utekly a byla tu sobota, tedy den koncertu, na který jsme se vlastně s Jakubem netěšili.

Koncert Pussycat Dolls

Večer jsme dorazili před Tesla Arénu v Holešovicích, a protože jsme měli vstupenky k pódiu, nijak jsme neřešili ani místo. Možná jste to už někdy zažili, že všechno, co se má ten večer odehrát na pódiu nebude nikterak "skvělé". Nám k tomu přispěla také informace o "náhradní" předskokance, zpěvačce Victorii. A tak jsme čekali.

Těsně před půl osmou nastoupila kapela a sboristky zpěvačky Victorie. Hned za nimi přišla sama Victorie ve skvělé náladě a formě a nutno říci, že hned s prvním tónem se ukázalo, že je připravená a že následujících cca 30 minut bude dobrá "česká předshow". Kapela šlapala, tanečníci skvěle doplňovali vystoupení jako celek a Victorie výborně zpívala. Její písničky z posledního alba jsou dobré a pro publikum čekající na "americké hvězdy" se rychle krátil čas čekání. My navíc s Jakubem koukali na menšího z tanečníků, který byl výborný.

Koncert Pussycat Dolls

Jediné o kom se nezmiňuji jsou dvě vokalistky. Nevím kdo to byl, ale ta menší vypadala mnohdy tak, že chytá texty od své kolegyně už proto, že mikrofon měla v mnoha chvílích zcela jinde než u otvoru, kterému se říkají ústa a vydává z nich každá zpívající bytost hlas. Ale jak říkám, celkový dojem Victorie byl překvapivě výborný.

O půl deváté se rozbouřila hala jízdou motorek... smozřejmě jen z reprobeden a plátna. Ano, pražská část Doll Domination tour skupiny Pussycat Dolls za účasti více než 8 tisíc diváků začíná. Na scéně se objevila celá pětice zpěvaček, kterým bezesporu vévodí svým hlasem, ale také ženskou krásou Nicole Scherzinger. Doplnění těchto krásek je na místě. Tak tedy Jessica Sutta, Ashley Roberts, Kimberly Wyatt a druhá zpívající Melody Thornton. Snad se moc nepletu ve jménech a zpěvech, ale co jsem pochytil jména dívek, které jsem předem skoro neznal, tak si myslím, že to je tak správně.

Koncert Pussycat Dolls

Show se naplno rozjela od první minuty a nenechala diváky ani na vteřinu vydechnout. Našlapaná hudba, výborné a skvěle vypadající zpěvačky a pět dobrých tanečnic. Tak bych charakterizoval skupinu Pussycat Dolls. Byl bych ale špatný koncertní fanoušek kdybych nevyzdvihl skupinu pěti "kluků", kteří nejenže dobře vypadali (čemuž snad rozumím), ale i geniálně tančili a jak jsem říkal Jakubovi - připadalo mi, že se pohybují na másle. Elegance, moderní styl, radost a sexy těla... to byl taneční doplněk propracované show, která obsahovala celou řadu efektů a rekvizit.

Vůbec mi nevadilo, že v čase, kdy se představovala každá "zpěvačka" jednotlivě, zpívala živě pouze Nicole a Melody. Ostatní tři krásky využily kouzla techniky a playbacku. To se ale při takové formaci musí očekávat. Holky by to prostě živě neuzpívaly. Jak ale říkám Melody a hlavně Nicole nám to všechno vynahradily.

Koncert Pussycat Dolls

Celý koncert utekl jako voda včetně tří přídavků, které jsem jediné znal. Z koncertu jsem si odnesl dva předem neznámé hudební favority, a to písničky Hush Hush, která v koncertní verzi úžasně zrychlila, a pro mě další peckou byla skladba Halo.

Na koncert jsem nechtěl jít ani já, ani Jakub. Nakonec jsem ale rád, že jsem Pussycat Dolls zažil. Zase jsem si položil otázku, proč to u nás nejde. A Jakub jasně a ryche odpověděl. Kdo by to u nás takto mohl dělat??? A má pravdu. Nejblíž modernímu stylu a skvělé show je u nás jen Darina Rolincová a věřím, že i Sámer Issa. Není to trošku málo, že máme jen dva interprety, kteří by dokázali udělat dobrou show? Možná mohu přidat i Victorii, která, kdyby byla více "profláknutá", třeba by show udělala... jen to chce ještě chvilku makat!

Zatím nám nezbývá nic jiného než chodit na koncerty zahraničních produkcí, protože jedině tam je vidět, že existuje showbyznys a prachy a můžete zažít show se vším, co k dobré zábavě patří. A koncerty, zábava a show nejsou vždy a hlavně jen o zpěvu.

Anketa

Je pro vás nový rok 2017 výzvou pro změny?

Scream Artist Management

Iveta Musilová – kosmetické studio